10 pagrindinų seo optimizacijos klaidų

1. Neteisingas raktinių žodžių parinkimas.

Tai klaida, kurią daro labai daug žmonių. Net ir SEO specialistai neišvengia šios klaidos. Žmonės pasirenka raktinius žodžius apibūdinti savo internetinei svtainei tokius kokius jie sugalvoja ir mano, kad šie apibūdins jų interneto svetainę. Tačiau vidutiniam interneto vartotojui tokie raktiniai žodžiai net nešauna į galvą atliekant paiešką internete. Pavyzdžiui jei jūs turite interneto svetainę apie žmonių santykius su laiku suprasite, kad raktiniai žodžiai: „santykių gidas“ nesulaukia tiek daug lankytojų susidomėjimo, nors ir junginyje yra žodis „santykiai“. Visai priešingai su raktiniais žodžiais „pasimatymo patarimai“. Išvada tokia – jūs nežinote kaip masto dauguma žmonių ir kokie geriausi raktiniai žodžiai tinka jūsų interneto svetainei apibūdinti. Todė naudokitės nemokamais seo įrankiais, tokiai kaip pavyzdžiui „Google AdWords Keyword Tool“ 

2. Title html žymių ignoravimas.

Title (tagų) žymių palikimas tuščiomis viena iš didžiausių seo klaidų. Tai viena iš svarbiausių vietų kur reikėtų patalpinti raktinius žodžius. Tai ne tik padeda optimizuoti interneto svetainę paiškos sistemoms bet ir atlieka svetainės pavadinimo vaizdavimą paieškos rezultatuose.

3. Flash interneto svetainės be HTML alternatyvos.

Flash svetainės yra gražios ir patrauklios savo dinamika ir efektais. Tačiau visiškai netinkamos SEO optimizacijai. Jei norite, kad jūsų flash technologija paremtą svetainę rastų paieškos sistemos (Google, Yahoo, Bing) turite pateikti ir HTML svetainės versija greta Flash svetainės. Nes paieškos robotai negali perskaityti Flash svetainės turinio ir suindeksuoti jo.

4. JavaScript menu.

JavaScript naudojimas menu sistemose nėra blogai. Tačiau yra neparankus dalykas paieškos sistemoms. Nes jos negali perskaityti Java skripto ir sudėlioti svetainės struktūros į savo indeksą. Sprendimas šiuo atveju yra: sukurti svetainės medžio failą (sitemap.xml) ir patalpinti svetainėje arba patalpinti nuorodas tarp <noscript> žymių, kad paieškos robotai galėtų suindeksuoti turinį.

5. SEO – tai nuoseklumas ir priežiūra.

Daugelis eilinių interneto svetainių savininkų mano, kad užtenka atlikt SEO optimizaciją vieną kartą ir rezultatas bus amžinas. Deja taip nėra. Norint, kad optimizuotos svetainės pozicijos nekristų paieškos rezultatuose reikia nuolatos atlikinėti Seo optimizaciją atsižvelgiant į konkurentų svetainių vykdomą seo strategiją ir paieškos sistemų algoritmų pasikeitimus.

6. Perdidelis koncentravimasis į meta žymes (tagus).

Daugelis žmonių mano, kad SEO tai teisingas „keywords“ ir „description“ žymių (meta tagų) parinkimas. Deja meta tagai tampa atgyvenusiu praeities seo faktoriumi. Jūs galite kurti meta „keywords“ ir „descriptions“ žymes, tačiau tai turės labai mažai įtakos interneto svetinės pozicijai paieškos rezultatuose.

7. Paveikslėlių naudojimas vietoj ANTRAŠČIŲ.

Daugelis žmonių mano, kad paveikslėliai atrodo geriau nei tekstas vietoj antraščių ir menu. Taip paveikslėliai suteikia svetainei vizualinio grožio ir patrauklumo, bet iš SEO pusės žiūrint paveikslėliai vietoj teksto antraščių (headings) ir menu yra didelė klaida. Nes h1, h2 žymės ir menu nuorodos yra svarbu SEO atributas. Jei jūs bijote kad h1 ir h2 žymės atrodo baisiai, bandykite naudoti CSS stiliaus formatavimą.

8. URL ignoravimas.

Daugelis žmonių nesupranta kaip svarbu yra URL. Dinaminiai puslapių vardai be raktinų žodžiu juose vis dar yra dažnas dalykas. Taip įmanoma paieškos rezultatuose pakilti aukštai ir be raktinių žodžių URL adrese. Bet vis tiek geresnį rezultatą pasieksite jei URL pavadinime bus raktiniai žodžiai. Taip pat labai jei jūsų svetainės vardas – domenas (www.vandensgrezinys.eu) bus raktinis žodis ar jų junginys, nes tai irgi URL dalis. Tai duos jums pranašumą prieš konkurentus. Labiausiai URL raktažodžius vertina MSN ir Yahoo paieškos sistemos, bet ir Google atsižvelgia į raktinius žodžius URL adrese.

9. Šiukšlinimas atgalinėmis nuorodomis (backlinks).

Yra manoma, kad kuo daugiau atgalinių nuorodų į jūsų svetainė tuo geriau. Bet tai netiesa. Nes jūsų nurodos gali patekti į nuorodų fermas (link farms), forumus, naujienų grupes kaip brukalas (spamas) ir dėl to jūsų interneto svetainė galį būti užblokuota paieškos (banned) sistemų. Geriau turėti 10 kokybiškų atgalinių nuorodų (back links) nei 100 blogų ir nekokybiškų.

10. Raktažodžiai turinyje.

Kai tik apsispręsite dėl savo pagrindinių raktinių žodžių, modifikuokite savo svetainės turinį įterpdami jame savo raktinius žodžius, taip kad jie turėtų prasmę. Dar gerai būtų juos paryškinti (bold) arba pažymėti.Domina Wordpress interneto svetainės sukūrimas?