Impress pages turinio valdymo sistema

Interneto tinklalapių turinio valdymo sistemos „ImpressPages CMS" vystytojai iš rizikos kapitalo bendrovės „Practica Capital" pritraukė 700 tūkst. Lt. investiciją. Ji bus skirta kompanijos plėtrai finansuoti ir esamo produkto tobulinimui.

„ImpressPages CMS" kūrėjai tikisi, jog investicija leis sparčiau plėsti klientų, savo svetainių kūrimui naudojančių šį produktą, skaičių. Taip pat planuojama ženkliai praplėsti sistemos funkcionalumą. Atlikus papildomus darbus vartotojai su „ImpressPages CMS" galės susikurti bet kokio lygio sistemą, pritaikytą įvairioms platformoms: nuo asmeninių kompiuterių iki visų mobiliųjų įrenginių.

„Faktą, jog gavome investiciją iš rizikos kapitalo fondo vertinu, kaip mūsų 4-erių metų darbo įvertinimą. Tikime, kad „Practica Capital" turima patirtis IT versle padės mums aktyviai plėstis. Jau artimiausiu metu ketiname savo komandą papildyti naujais programuotojais bei komunikacijos specialistais, kad galėtume greičiau įgyvendinti ambicingus užsibrėžtus tikslus", - sakė Audrius Jankauskas, vienas iš „ImpressPages CMS" įkūrėjų.

„Nėra priežasties dėl kurios interneto puslapių kūrimas ir turinio administravimas turi būti sudėtingas. Tai turi būti paprasta, kaip bet kokio tekstinio dokumento ruošimas, todėl rinkai reikia įrankio, kuris leistų šitai įgyvendinti. „ImpressPages" atviro kodo turinio valdymo sistema ir ypatingai komanda yra tai, kas gali sudrebinti pasaulinę puslapių kūrimo rinką iš pamatų." - Tomas Beniušis Practica Capital technologijų vadovas.

Gautą investiciją planuojama panaudoti ir naujo produkto – „ImpressPages Marketplace" vystymui. Tai – interneto parduotuvė, kurioje „ImpressPages" papildinių kūrėjai galės pardavinėti savo sukurtus produktus. „Marketplace" leis kūrėjams išnaudoti masto ekonomikos privalumus: vieną kartą sukurtą dizainą ar kitą papildinį bus galima parduoti šimtus ar net tūkstančius kartų.

„Dirbdami kartu su bendruomene supratome, jog ji nori aktyviai dalyvauti ir prisidėti kuriant „ImpressPages". „Marketplace" leis sujungti žmones, kuriančius temas, dizainus, turinį, papildinius su svetainės naudotojais. Tai išplečia mūsų pagrindinį produktą, leidžia turinio kūrėjams pristatyti ir uždirbti iš papildinių, o svetainės naudotojui gauti platų pasirinkimą įrankių, kurie leidžia efektyviai tobulinti savo tinklalapį", - sakė A. Jankauskas.

Ši sistema išsiskirs tuo, jog bus integruota į „ImpressPages CMS" aplinką, t.y. svetainės administratorius, prisijungęs prie savo tinklalapio iškart matys jam siūlomus papildomus įrankius, leidžiančius išplėsti jo valdomos svetainės funkcionalumą. Tai „ImpressPages CMS" kūrėjams leis efektyviai išnaudoti platų jau egzistuojančių klientų ratą.

Turinio valdymo sistema „ImpressPages" jau yra susilaukusi tarptautinio pripažinimo. 2011 m. jai atiteko daugiausiai žadančio atvirojo kodo projekto apdovanojimas „Open Source Awards" renginio metu. Lietuvoje vykusių interneto apdovanojimų „Login" metu jai atiteko geriausios Web aplikacijos titulas. „ImpressPages CMS" naudojasi klientai iš JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Indijos, Japonijos, Rusijos, Prancūzijos, Nyderlandų ir kitų rinkų. Šiuo metu sistema yra išversta į 32 kalbas.

Vartotojai iš Lietuvos sudaro sąlyginai nedidelę viso „ImpressPages CMS" klientų pyrago. Namų rinkoje „ImpressPages" sistemą naudoja tokios įmonės, kaip „The Chocolate", „WEB Guru" sukūrusios svetaines „Šiaulių bankui" „Iki, TNS, BILD, GS1 ir kt. Šiuo metu „ImpressPages CMS" turi apie 45 tūkst. registruotų vartotojų iš viso pasaulio.

 

Šaltinis: http://ekonomika.tv3.lt/Domina Wordpress interneto svetainės sukūrimas?