Svetainių kūrimas: naudoti TVS ar kurti rankomis?

Pradirbęs penketą metų, vadinkime, web-meistravimo rinkoje, nusprendžiau pasidalinti patirtim apie tokius "žvėris" kaipturinio valdymo sistemos, arba, liaudyje, TVS (man labiau įprastas angliškas CMS). Tai yra Mambo, Joomla, PHP-Nuke, Drupal ir kitos. Klausimas - ar jas verta diegti? Ar verta geriau svetainę kurti rankomis? Ar geriau iš viso kurti savo TVS, kuri vėliau tenkins įvairius poreikius ir palengvins gyvenimą, kuriant naujus projektus?

Iš karto pasakysiu, kad čia bus kalbama apie interneto svetaines, kuriuose yra bent šiokia tokia duomenų bazė ir dinaminis turinys, t.y. nėra vien prezentacinio pobūdžio statiška svetainė. Pastarosioms apskritai nelabai pritaikoma tema apie TVS.

Taigi, visų pirma, prasideda viskas nuo pradžių. Tai yra, nuo projekto tikslo ir projekto specifikacijos. Jeigu norima padaryti "tiesiog interneto puslapį" - tai yra, firmos pristatomasis puslapis ar asmeninė interneto svetainė, naujienų lenta, fotogalerija, ar net paprastas produktų katalogas, tai nemokamos TVS tam puikiai tinka. Su sąlyga kad tinklapio idėja per daug neiššoka iš bendro funkcionalumo, tinkančio visiems. Nes būtent tai ir yra TVS (turinio valdymo sistema)  tikslas - sukurti įrankį, tinkantį visiems, ar bent jau daugeliui. Taigi, pakoregavus šiek tiek tinklapio dizainą ar atlikus smulkius pakeitimus (kuriems nebūtinai reikia programavimo žinių), galima gauti rezultatą ir su nemokamomis TVS.

Bet realybė kitokia - visiems neįtiksi. Čia ir atsiranda kitokia situacija - reikia svetainę kurti rankomis. Taip, tai ilgiau užtrunka. Taip, tam reikia turėt programavimo žinių. Taip, dažniausiai tai ir pinigų kainuoja, nes kai kurias dalis (tarkime, dizainą ar kažkokius modulius) tenka užsakinėti. Kita vertus, ir paties kūrėjo sugaištamas laikas gali būti matuojamas pinigais. Bet juk tai ir yra tikslas - įgyvendinti unikalią ar bent dalinai unikalią idėją. Visiškai unikalių projektų dabar atsiranda nedaug, bet ir išradinėjant dviratį, juk galima jį pamodifikuot taip, kad visi pasakys - vat čia naujas posukis dviračių istorijoje :) Tai tokiems poreikiams visiškai netinka variantas "paimam TVS, užmaunam šabloną, truputį patvarkom ir valio". Jei nori išsiskirti ir parodyti save pasauliui, tada teks padirbėti pačiam.

Yra dar kitoks variantas - jūs turite visiškai unikalų arba kokybe išsiskiriantį svetainės turinį. Ar tai būtų labai įdomus straipsniai, ar unikali fotogalerija, ar savo darbų pavyzdžiai - čia irgi galima gauti lankytojų srautą. Tai tokiam variantui pilnai galima apsiriboti kokiu nors nemokamu varikliuku. Vienas iš jų pastaruoju metu žvėriškai išpopuliarėjo, tai yra WordPress - TVS (turinio valdymo sistema) , labiausiai tinkanti kaip tinklaraščių (blogų) kūrimo įrankis. Na, reikia pabrėžti, kad pačių tinklaraščių (blog'ų) rašymas pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo, tačiau bet kuriuo atveju čia matome konkrečią nišą, kur, neturint programavimo žinių, galima gauti gerą efektą.

Pabaigai galima pasakyti, kad pati TVS koncepcija yra tinklapių "klonavimas". Taigi jeigu norite turėti "dar vieną tinklapį", arba norite nustebinti savo vartotojus kokybiška informacija, tada pirmyn į www.opensource.com, o jei norite savo "meno kūrinio" - tada teks paplušėti arba pakloti pinigėlių.

 

Šaltinis: http://www.skaitykit.ltDomina Wordpress interneto svetainės sukūrimas?